Ztracená v temnotě

30. května 2009 v 18:03 | Hikari - chan |  Ztracená v temnotě

Takže tuhle povídku jsem sem přesunula ještě ze starého blogu, protože novou zatím nemám a myslím že by jí bylo škoda. Tohle je první část tak doufám že se to bude líbit=)Kira šla temnou ulicí, úplně sama. Nikdo ze spolužáků jí doprovodit nešel a tak mohla jenom doufat že se jí nic nestane. Domy vrhaly strašidelné stíny a Kira byla ráda když zahlédla dveře jejich domu. Hodila tašku ke dveřím a šla rovnou do svého pokoje. Kira často přemýšlela, proč ona je jiná než ostatní. Holky ze třídy chodívaly ze školy spolu jen Kira šla vždycky sama. Přemýšlela a hučení větru jí uspávalo až zavřela oči a usnula. Nikdy se jí nic nezdálo, ale dnes to bylo jiné. Událo se jí o klukovi, hodně divném klukovi. Na tom by nebylo nic zvláštního, ale ten kluk jí něco říkal. Zřetelně to slyšela. Jediné dvě věty: ,,Musíš přijít! Musíš…!''
Probudila se a prudce se zvedla z postele až se jí zamotala hlava a ona měla co dělat aby neupadla. Byl to jen sen, říkala si Kira pořád dokola, ale pořád na ten podivný sen nemohla zapomenout.

* * *

Kira přišla do školy a ze své skřínky si vyndavala učení.
,,Ahoj Kiro,'' ozval se za ní tichý nesmělý hlas. Kira se otočila. Za ní stála dívka s dlouhými blonďatými vlasy svázanými červenou mašlí. Kira, protože jí nikdy nikdo ve škole nepozdravil, stála a jen se udiveně dívala na tu dívku.
,,Jmenuji se Susume. Právě jsme se přistěhovali,'' řekla s úsměvem.
,,Ahoj. Já… já jsem Kira.''
,,Mohla bych si sednou s tebou?'' zeptala se Susume. Kira přikývla, protože stejně seděla sama.
,,Nechtěla bys zajít po škole k nám? Mohla bys nám pomoc s vybalováním některých krabic,'' navrhla Susume.
,,Jasně, ráda půjdu,'' usmála se Kira na novou a vlastně i první kamarádku.

* * *

,,Mamča prostě chtěla přestěhovat i rodinný fotky,'' smála se Susume když spolu s Kirou prohledávaly krabice u ní doma. Najednou ale Kira zahlédla fotku jakéhosi kluka s brýlemi a dlouhými světlými vlasy. Fotku stejného kluka, který se objevil v jejím snu.
,,Susume, kdo je tenhle chlápek?''
,,Ukaž, nevím, nikdy jsem tu fotku neviděla. Líbí se ti? Klidně si jí nech.''
Kira rychle papír složila a zasunula do kapsy. Když večer odcházela, ještě se na obrázek podívala. V tu chvíli věděla, že toho kluka musí najít. Pomalu fotku otáčela a na druhé straně objevila adresu. Udivilo jí, že místo se nacházelo jen pár bloků od jejího domu.
Zítra… pomyslela si.


Konec prví části
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám povídka?

Ano, moc! 66.7% (16)
Jo ujde 8.3% (2)
Nic moc... 4.2% (1)
Je strašná!!! 16.7% (4)
Ještě jsem ji nečetl(a) 4.2% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama